Az oldal használatával hozzájárul a cookie-k (sütik) elemzéséhez és tartalmakhoz történő felhasználásához.   További információk  

Még több napelemes rendszer csatlakozását teszi lehetővé az E.ON új alállomása


2024.11.06
Forrás: Uniomedia, E.ON Sajtóközlemény
• Zalaszentgróton létesített újabb alállomást az E.ON
• A fejlesztés további napelemes rendszerek hálózatra csatlakozását teszi lehetővé a környéken élők számára

• A teljesen automatizált, távolról irányítható új alállomás a Danube InGrid projekt részeként 2,2 milliárd forintból, részben uniós támogatással valósult meg 

• A fejlesztés következő ütemében két új nagyfeszültségű távvezeték hálózat is létesül a térségben

Teljesen automatizált, távolról működtethető új transzformátorállomást létesített az E.ON Hungária Csoport Zalaszentgróton. A 2,2 milliárd forint összértékű beruházás része annak a fejlesztéssorozatnak, melyet az E.ON az Európai Unió által támogatott, határon átnyúló együttműködésben megvalósuló Danube InGrid projekt keretében valósít meg 2025-ig. A költségek kétharmadát az E.ON saját beruházási forrásai, egyharmadát az Európai Unió hozzájárulása fedezte. 

A Dunántúl, Pest vármegye és Budapest áramhálózatát üzemeltető vállalatcsoport célja, hogy a fejlesztés révén Zalaszentgrót térségében lehetővé tegyék, hogy még több napelemes rendszert csatlakoztathassanak a hálózatra a környéken élők, és javuljon az ellátásbiztonság is. Az alállomás kialakításkor már olyan korszerű technológiát alkalmaztak, amely egy esetleges üzemzavar esetén gyorsabb hibaelhárításra ad lehetőséget. 

„Az E.ON Hungária Csoport a jövő áramhálózatát építi. Fejlesztéseink lehetővé teszik, hogy minél több ügyfelünk használhasson megújuló energiaforrásból, például napelemes rendszerekből származó tiszta villamos energiát, valamint felkészülünk arra is, hogy a zöld átállással párhuzamosan általánosságban is egyre több villamos energiára lesz szüksége a családoknak, vállalkozásoknak. Az új zalaszentgróti alállomás megépítése fontos eleme ennek a munkának és biztos vagyok benne, hogy jelentős előrelépést jelent a környéken élő ügyfeleink számára is. Köszönjük a magyar kormány és az Európai Unió támogatását, amelyet a beruházás megvalósításához nyújtottak” – mondta Lehoczki Balázs, az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. vezérigazgatója.

Az okos megoldásokkal történő hálózatfejlesztésnek ugyanakkor az ország versenyképessége szempontjából is kiemelt jelentősége van. 

„Örömömre szolgál együtt ünnepelni Önökkel azt, hogy a zalaszentgróti alállomás átadásával Magyarországot ismét egy kicsit közelebb vihetjük a karbonsemlegesség realizálásának ambiciózus célja felé, valamint ahhoz is, hogy hazánkban minden állampolgár, minden család valóban élvezhesse a tiszta, okos és megfizethető energia adta előnyöket, ami a Magyar Kormány egyik központi célkitűzése” – mondta dr. Alföldy-Boruss Márk, az Energiaügyi Minisztérium energiapolitikáért felelős helyettes államtitkára.

Az észak-dunántúli villamos hálózat fejlesztése a zalaszentgróti beruházás átadása után tovább folytatódik. Két új nagyfeszültségű távvezeték hálózat létesül, a Bakonyon keresztül és a Csorna-Répcelak-Csepreg útvonalon több, mint 100 kilométer hosszan, továbbá újabb zöldmezős alállomás építések és bővítések indulnak Répcelak, Szombathely, Veszprémvarsány, Várpalota, Zirc és Lepsény településeken.


A Zalaszentgróti alállomás-fejlesztés műszaki jellemzői: 

Az alállomás egy 25 MVA névleges teljesítményű, 132/22 kV-os transzformátort, és egy 22 kV-os beltéri tokozott kapcsolóberendezést tartalmaz. A kapcsolóberendezés, valamint az állomáshoz szükséges védelem-automatika és segédüzemi berendezések egy több mint 200 m²-es kapcsoló- és vezénylőépületben vannak elhelyezve. 

www.eon.hu   


NEWS ; Ipari cégek ; Ipari hírek ; Robot, automatika, automata ; Radar, szenzor, ultrahang, érzékelő ; IT, informatika, digitális, elektronikus ; Internet, IoT, felhő ; Fém, gépipar ; Logisztika, szállítmányozás, beszállítás ; Energia, közmű, akkumulátor, motor, meghajtás, környezetvédelem ; Solar, napenergia